Bağırıp Çağırmadan Çocuk Eğitimi - Ekrem Acar - Pdf indir


Ekrem Acar - Bağırıp Çağırmadan Çocuk Eğitimi - PDF - Sayfa 170


Bağırıp Çağırmadan Çocuk Eğitimi PDFŞUAN İÇİN KİTABIN SADECE TANITIMINI YAPMAKTAYIZ.. TELİK HAKLARINDAN DOLAYI PDF FORMATINI ŞUAN İÇİN KALDIRMIŞ BULUNMAKTAYIZ.. TAKİPTE KALINIZ.

Çocuk Gelişimi öncelikle ailede başlar.. ve bu en önemli gelişimlerden birisidir.. Saglıklı beslenme, detaylı eğitimler.. Bu kitap yeni bebeği olanlarada fazlası ile destek sağlayacak ve yeni bilgiler katacaktır. Bilindiği gibi bir çok yanlışlarımız var.. Örneğin bir cocuğa bagırıp çağırarak birşeyler ögretmek gibi. Tamamen yanlış. Bu bir eğitim değil hastalıktır.. ve zincirleme ilerler.. cocukların kafalarında kızarsa yaparım veyahut kızarsam yapar tarzında düşünceler oluşturmaya başlar ve gelecek nesile pek sağlıklı olmaz.

Bağırıp Çağırmadan Çocuk Eğitimi Bilgi


Anne ve babaların çocuklarıyle ilgili şikayetleri, dertleri o kadar çok ki; yazmakla bitecek gibi değil...

Ünlü bir atasözümüz vardır; İğneyi kendine, çuvaldızı başkasına batır diye. 

Yani eğer çocuklarda bir sorun varsa, önce ailenin kendi davranışlarını, alışkanlıklarını gözden geçirmesi gerekir.
Çünkü aileler çocukların rehberleridir ve bu anlamda onlara iyi örnek olmak zorundadır. Ayrıca çocuk eğitimi konusunda bilinçlenmek de bir diğer önemli faktördür. Yapılan hatalar, çocuğun benliğinde onarılması güç yaralar açabilir.

Bu anlamda ailelere yardımcı olmak amacıyla hazırlanmış pek çok kaynak kitap vardır. Yıllardır rehber öğretmen olarak eğitim kurumlarına hizmet veren Ekrem Acar da, ailelerin çocuklarıyla yaşadıkları sorunları göz önünde bulundurarak, pratik bilgilerin ve çözümlerin bulunduğu bu kitabı sizler için hazırladı.

Çocuk eğitimi sevgi, sabır ve emek gerektirir. Sorunları çözmek için hiçbir zaman geç değildir. Unutmayalım ki, mutluluk kaynağımız olan çocuklarımızı, mutsuzluk kaynağına dönüştürmemek biz anne-babaların elindedir...Bağırıp Çağırmadan Çocuk Eğitimi PDF indir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Pdfkitapindir.org Ücretsiz Yüzlerce E-Kitap indirebilirsiniz.

Yeni E-Kitaplar mail adresinize gelsin

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *