Dinin Kökenleri - Sigmund Freud - Pdf indir


Sigmund Freud - Dinin Kökenleri - PDF - SAYFA : 406


Dinin Kökenleri PDF


Yazar Sigmund Freud un yazmış olduğu Dinin Kökenleri isimli kitabı aşağıdaki linkden PDF olarak indirebilirsiniz..

Dinin Kökenleri Bilgi


Dinin Kökenleri, Freud’un dinsel inanç konusundaki görüşlerinin ayrıntılı bir anlatısını sunmaktadır. Freud, dinin bilinçdışı ve ilkel yönlerinin altını çizerek, din ile ilkel toplumların, çocukların ve nevrotiklerin zihinsel yaşamları arasında koşutluklar kurmaktadır.
Freud’un en iyi yazılmış yapıtı olarak gördüğü Totem ve Tabu totemcilik, dışevlilik ve tabunun yanı sıra batıl inanç, ruhların varlığına inanma ve büyü gibi ilkel adetlerle inançları incelemekte ve bunları nevrozun ruh çözümsel incelemesiyle çocukların gelişmesi açılarından tartışmaktadır. Tanrı Baba ve Hıristiyan Komünyonu kavramları Freud’un görüşüne göre “ilkel topluluğun ilk babası” kavramından ve bu babanın kurban sunulan bir totem haline getirilişinden türemiştir.
Freud’un din üzerine son çalışması olan Musa ve Tektanrıcılık, bireysel ruhbilimin bir ulusal grupla onun dinine geniş ölçüde ve ustaca uygulanmasıdır. Dinsel ve tarihsel gerçeklerin ortaya konması ve bunların çarpıtılarak geleneğe dönüştürülmesi süreçleri anlatılmış, böylece Musa’nın ve tek tanrılı dinin kutsal kitaplarındaki betimlemelerde bulunan eksiklikler ortaya çıkarılmıştır.

Dinin Kökenleri Pdf indir
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Pdfkitapindir.org Ücretsiz Yüzlerce E-Kitap indirebilirsiniz.
About Me
Ücretsiz PDF formatında Güncel E-Kitap Siteniz. PDFkitapindir.org

Yeni E-Kitaplar mail adresinize gelsin

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *