Hayat Nedir - Hoca Yusuf Hemedani - Pdf indir


Hoca Yusuf Hemedani - Hayat Nedir - PDF - Sayfa xxx


Hayat Nedir PDF

Yazar Hoca Yusuf Hemedani nin yazmış olduğu Hayat Nedir isimli kitapda Hacı Bektaş-ı Veli ve onun geriye dogru şeyhleri olan Ahmet Yesevi ile yusuf-, Hemedani nin de birer heterodoks süfi olabiliceğini düşünüp fakat bu düşünce ve tahminlerin herhangi bir kanıtı olmadıgını anlamıştır.. bu kitabı aşağıdaki linkden pdf olarka indirebilirsiniz.

Hayat Nedir Bilgi


Bektaşiliğin bugünkü durumunu dikkate alan bazı araştırmacılar. Hacı Bektaş-ı Veli ve onun geriye doğru şeyhleri olan Ahmed Yesevi ile Yusuf-i Hemedani’nin de birer heterodoks süfi olabileceğini düşünmektedir. Ancak bu düşünce ve tahmin herhangi bir belgeye dayanmadığı gibi, yeni araştırmalarda ortaya çıkan belgeler pey der pey bunun aksini ortaya koymaktadırlar.
İşte bunlardan birisi, tercümesini sunduğumuz eserdir. Esasen bu tercüme Yusuf-i Hemedani’nin üç risalesinden oluşmaktadır. İlki ve tercümenin büyük bir kısmını teşkil eden risale Rütbetü-l hayattır. Süfi gözüyle hayatın yorumunu yapan bu eser, M. Emin Riyahi tarafından Tahran’da neşredilmiştir.


Hayat Nedir PDF indirHiç yorum yok:

Yorum Gönder

Pdfkitapindir.org Ücretsiz Yüzlerce E-Kitap indirebilirsiniz.
About Me
Ücretsiz PDF formatında Güncel E-Kitap Siteniz. PDFkitapindir.org

Yeni E-Kitaplar mail adresinize gelsin

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *