Hz. Muhammed'in Ölümü - Arif Tekin - Pdf indir


Hz. Muhammed'in Ölümü - Arif Tekin - Pdf - Sayfa 334


Hz. Muhammed'in Ölümü PDF

Arif Tekin in yazdığı Hz. Muhammed'in ölümü adlı Kitapda güvenilen hadislerden  Kur'an daki bazı ayetlerden bahsetmiştir.. Kitabı okumayanların okumalarını tavsiye ediyoruz.. Bu kitabı aşağıdaki linkden PDF olarak indirebilirsiniz.

Hz. Muhammed'in Ölümü Bilgi


Arif Tekin, "Bilinmeyen Yönleriyle Hz. Muhammed'in Ölümü" isimli bu çalışmasında Kur'an'daki bazı ayetleri, İslam literatüründeki güvenilen hadisleri, yerine göre müsnedleri, tabakat ve siyer kitaplarını, tefsir, sebeb-i nüzul denilen ayetlerin sebep-sonuç ilişkilerini kanıt olarak kullanarak, Hz. Muhammed'in en yakın çevresi tarafından iktidar hırsı yüzünden, nasıl bir cinayete kurban gittiğini çarpıcı ve bilimsel bir şekilde anlatıyor.

Yazar, kutsal dinleri ve kaynaklarını, medeni ve ilmi çerçevede ele alıp, değerlendirirken, rastgele saldıran boş saldırıları kesinlikle onaylamıyor. 
 • Yahudi bir kadın tarafından Hayber'de Hz. Muhammed'e verilen zehirli et olayı;
 • Tebük'te Hz.Muhammed'e karşı yakın arkadaşları tarafından yapılmak istenen suikast girişimi;
 • Veda haccı dönüşünde Hz. Muhammed'e karşı arkadaşları tarafından tertiplenen öldürme planı;
 • Hz. Muhammed'e hasta yatağında, rızası dışında eşi Ayşe ve arkadaşları tarafından verilen ilaç olayı; suikast olayının önemli köşe başlarını oluşturmaktadır.

  Arif Tekin bu çalışmasını "tabulara karşı mücadele veren, kurtuluş yolunu geçmişte ve insan ötesinde değil; insanoğlunun kendisinde arayan, evrensel barış için çaba harcayan ve bu yolda çözüm üreten, fedakârlık gösteren tüm duyarlı insanlara" ithaf ediyor. 

  Kitabın amacı, farklı bilgileri bilimsel bir çerçevede inceleyerek, Müslüman kamuoyuyla paylaşmak ve döneme ışık tutmak olacaktır...

  Hz. Muhammed'in Ölümü PDF indir
  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder

  Pdfkitapindir.org Ücretsiz Yüzlerce E-Kitap indirebilirsiniz.
  About Me
  Ücretsiz PDF formatında Güncel E-Kitap Siteniz. PDFkitapindir.org

  Yeni E-Kitaplar mail adresinize gelsin

  İletişim Formu

  Ad

  E-posta *

  Mesaj *