Oruç - Diyanet Vakfı - Pdf indir


Diyanet Vakfı - Oruç - PDF - Sayfa 42


Oruç E Kitap


Ramazan'ın gelmesiyle birlikte diyanet tarafından hazırlanan detaylı oruç hakkında bilinmesi gereken herşeyi bu kitapda bulabilirsiniz. Kitabın Pdf formatını sitemizden indirebilirsiniz.

Oruç Bilgi


Allah'ın buyrukları ve yasakları elbetteki kulların iyili i içindir. islâm bilginleri bütün hükümlerin insanların yararların gerçekleştirme amaçlarına yönelik olduğu konusunda görüş birliği etmelilerdir. Bu bakımdan, Allah'ın yapılmasın istediği Şeylerde kullar için çok büyük faydalar, yasakladığı şeylerde ise büyük zararlar bulunduğu kesindir. Kur'ân-ı Kerîm'de akla aykırı hiçbir emir ve yasak bulunmamakla birlikte, bütün emir ve yasakların yarar ve hikmetlerini bilmek de mümkün değildir.
Oruç Farsça'daki rûze kelimesinin Türkçeleştirilmiş şeklidir. Arapça'sı savm ve sıyâmdır. Savm kelimesi Arapça'da "bir eyden uzak durmak, bir şeye karşı kendini tutmak, engellemek" anlamında kullanılmıştır.
Fıkıh terimi olarak ise, imsak vaktinden iftar vaktine kadar, bir amaç uğruna ve bilinçli olarak, yeme içme ve cinsel ilişkiden uzak durmak demektir.

Oruç PDF indir
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Pdfkitapindir.org Ücretsiz Yüzlerce E-Kitap indirebilirsiniz.
About Me
Ücretsiz PDF formatında Güncel E-Kitap Siteniz. PDFkitapindir.org

Yeni E-Kitaplar mail adresinize gelsin

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *